Lyckholmi muuseum

Lyckholmi muuseum on taastatud 1995./96. aastal endise hobusetalli (18. saj.) varemetest esialgses stiilis. Taastajad on dr. Gustav Fhrh. von Rosen ja tema naine Lore (sünd. Crety). Muuseum avati 1. märtsil 1997.
Muuseumi kolmes ruumis on 300 ruutmeetril enam kui 300 eksponaati. Teisel korrusel on välja ehitatud 100 ruutmeetri suurune suvekorter.
Esimene ruum tutvustab Saare ajalugu alates 2. juulist 1715, kui tsaar Peeter I purjetas saarest ja Skanskoplist möödudes Haapsallu, kuni tänaseni. Pearõhk on suunatud Eesti Vabariigile aastatel 1918-1940. See oli Saare rahvale õnnelik, kuid raske aeg.
Teistes ruumides on tööriistad, mida kasutati tol ajal põllutöödel. Suured tööriistad: adrad, äkked, töövanker, regi jne seisavad originaalsel munakivipõrandal. Käsitöövahendid, majapidamistarbed ja lihtsad tööriistad on teises ruumis naturaalsel paekivipõrandal. Seal võib näha täielikku endist höövelpinki, vokki, linaluuda, linatöötlemis- ning puusaagimistehnikat, või, leiva ja hapukapsa valmistamise vahendeid, rüsaga kalapüüki jne. Iga eksponaat on kataloogitud ja seal on annetaja nimi.

Sissepääs täiskasvanule 2.00 €
pensionärile 1.50 €
õpilasele 1.00 €
gruppidele 2.00 € in (sisaldab giidi teenust)

Lyckholmi muuseum: Saare küla, Noarootsi vald, 91205 Läänemaa
Muuseum on avatud suviti kolmapäevast pühapäevani 10 – 18.
Gruppidel (al 15 in) palume külastus eelnevalt kokku leppida. Gruppe saadab eesti keelt kõnelev giid.
Täpsem informatsioon: telefon +372 56988440; e-post anukari.saare@gmail.com

 

Eripakett gruppidele


40-45 inimest (väiksemale grupile küsi hinda).
400.- € grupi kohta, sisaldab reisijuhi tasu, kõiki sissepääsu pileteid ning kohvipausi.
Ootame teid looduskaunile Noarootsi poolsaarele aktiivset ning meeldivat puhkust veetma.
Viie- kuuetunnise reisi jooksul külastame Eesti transiidile tähtsat Dirhami sadamat; Põõsaspea neeme, kust avaneb vaade Osmussaarele; hiljuti restaureeritud õdusat Rooslepa kabelit; Roosta liivaranda; sõidame läbi Aulepa tuulepargi; külastame Noarootsi Püha Katariina kirikut ja pastoraati; Österby sadamat vaatega Haapsalule; linnuvaatlustorni Sutlepa mere ääres; Lyckholmi muuseumi ja Saare mõisa, kus ootab teid kodune kook ning kohvi/tee. Vaatame Pürksi mõisaparki ja suursaadikute sinna istutatud tammealleed. Soovi korral ja võimalusel külastame ka mõnda Noarootsi kaunist kodu.
Kogu reisi vältel saadab teid asjatundlik reisijuht, tutvustades teile kohalikku eluolu ning ajalugu.
Ettetellimisel võimalik süüa lõunat Saare mõisas.
Tellimine: e-post anukari.saare@gmail.com
tel: +372 56988440, Anu Kari.